Už nominace do reprezentačního družstva ČR měla zajímavé zápletky a potvrdila, že konkurence mezi našimi závodníky - tradičně hodně veliká - dokáže ještě sílit. Mezi známá jména se dokázaly vklínit i velmi mladé naděje, jejichž jména se začínají skloňovat jako příslib do budoucna. Na Mistrovství Evropy v Tacenu zajeli naši několik velmi kvalitních výsledků, z nichž vyčnívá bronz našeho nejlepšího kajakáře Jiřího Prskavce, stříbro maturantky Terezy Fišerové nebo bronz dříve dlouho smolného deblu Kašpara se Šindlerem. A nezapomínejme ani na překvapivé finálové umístění kanoisty Matyáše Lhoty – věkem juniora, ale podle výkonů už stabilního adepta na kvalitní výsledky mezi dospělými. O víkendu v Tróji potvrdil svoji aktuální dominanci Jiří Prskavec, který bral v sobotu titul mistra ČR a v neděli zajel ještě rychlejší zlatou jízdu v rámci Českého poháru. Ale jeho soupeři slíbili, že příští víkend mu zatopí…

Protože teď nás čeká závod Světového poháru na české půdě. Dokáže Jiří Prskavec znovu zajet na medaili, bez které už prakticky dva roky z velké akce neodjížděl? Potvrdí deblisté svoji formu i v Tróji? Dokáže Kateřina Kudějová znovu příslušnost ke světové špičce? Anebo se prosadí mladičká Amálie Hilgertová, která bude soupeřit i se svojí o třicet let starší tetou Štepánkou? Ukážou se znovu nové vodácké naděje, anebo bude slavit zkušenost?

To všechno jsou otázky, na které odpoví tento víkend v Praze. Přijďte společně s námi podpořit české reprezentanty a užít si s nimi hezké chvíle u vody. Semifinálové a finálové jízdy se jedou v sobotu i v neděli. Lístky stojí 80 Kč na den; děti do 150 cm mají vstup zdarma. Více informací o Světovém poháru najdete na www.slalomtroja.cz.