Díky systému SafeLine Easy platí motorista, který se rozhodne sjednat si tento druh povinného ručení, podle skutečně ujetých kilometrů. Sváteční řidiči s porcí do 8.000 km ročně zaplatí o čtvrtinu méně, než je jejich běžná sazba. Další slevy se vztahují na limity do 12.000 km (20 %), 16.000 km (15 %) a do 20.000 km (10 %). Naopak řidiči s nájezdem nad 30.000 kilometrů ročně musí počítat s vyšší sazbou, protože je-li vozidlo v provozu každý
den, je také riziko nehody mnohem vyšší. Výhodou ale je, že kilometry na dálnici se započítávají jen z poloviny, protože jsou to statisticky nejbezpečnější komunikace. Ujeté kilometry se načítají automaticky na palubní jednotce.

Doposud nabízela UNIQA asistenční systém SafeLine v několika verzích spíše k havarijnímu pojištění. Nyní jde poprvé o telematiku určenou pro prosté povinné ručení. Motorista si tak může vybrat, k jakému druhu pojištění chce SafeLine pořídit.

Kromě spravedlivé individuální sazby získá motorista se systémem UNIQA SafeLine Easy k povinnému ručení ale mnohem více. Díky nárazovému čidlu na vozidle se asistenční centrála ihned dozví o nehodě vozu. Obratem volá řidiče na mobil, aby s ním specifikovala případnou pomoc. Nezdaří-li se kontakt, například jedná-li se o vážnou havárii, posílá na přesně lokalizované místo záchranáře okamžitě. Právě rychlost, s níž je UNIQA SafeLine schopna podobné nebezpečné situace řešit, může rozhodnout o životě a zdraví posádky havarovaného vozidla.

V případě, že motorista nenajde na ulici svůj zaparkovaný vůz, kontaktuje asistenční centrálu s hlášením o odcizení. Díky palubní jednotce SafeLine auto operátoři obratem lokalizují a za pomoci policie vrátí majiteli.

Stane-li se, že auto po cestě přestane poslouchat, je možné stisknout nouzové tlačítko na mobilní aplikaci SafeLine a přivolat asistenční službu, která defekt buď odstraní na místě, nebo se postará o odtah a náhradní řešení pro posádku. Tlačítko lze využít i pro případ náhlé nevolnosti řidiče nebo jiné situace, která vyžaduje okamžité řešení. Mobilní aplikaci SafeLine lze zdarma stáhnout v Google Play nebo AppStore.

Během zaváděcí akce poskytuje UNIQA palubní jednotky SafeLine Easy zdarma (běžná cena bude 990 korun ročně) a přidává také zvýhodněná doplňková krytí: úrazové pojištění, pojištění zavazadel, asistenční služby nebo pojištění skel.