Speciální Olympijské hry se konají jednou za dva roky. Letos je bude hostit v termínu 14. – 25. března Rakousko, které je uspořádalo rovněž před čtrnácti lety. Vedle téměř tří tisícovek sportovců se do Rakouska chystá na 1100 trenérů a funkcionářů a také 3 000 dobrovolníků. Sportovci budou soutěžit celkem v devíti disciplínách, mimo jiné v krasobruslení, rychlobruslení, v hokeji, floorbalu nebo v alpských i severských lyžařských disciplínách. Účastníky čekají klasické součásti programu jako na každé olympiádě – slavnostní zahájení i ukončení her a medailové ceremoniály. Kromě sportu jsou připraveny i kulturní akce a zdravotní vzdělávací programy a tréninky.

Z České republiky odjíždí reprezentační výprava zítra dopoledne. Je tvořena více než třiceti sportovci, dále trenéry a pomocníky na podporu družstva. Čeští sportovci absolvovali v lednu přípravné soustředění v Krkonoších na Pomezních Boudách.

Koncern UNIQA Insurance Group se dlouhodobě angažuje ve sportovním marketingu, například v alpském lyžování (Rakousko, Slovensko), vodním slalomu a volejbalu (Česká republika), házené nebo ve vodním pólu (Maďarsko, Srbsko).