Uplynulé dva víkendy bojovali slalomáři o nominaci nejprve na Trnávce v Želivi, a poté se přesunuli do pražské Tróje. Tam se také začátkem června uskuteční Mistrovství Evropy. Očekávala se vyrovnaná bitva Jiřího Prskavce s Vavřincem Hradilkem, nicméně počítalo se i s obrovským náporem Luboše Hilgerta (rovněž v barvách UNIQA) nebo Ondřeje Cvikla. Nakonec se závody Vavřincovi Hradilkovi tentokrát příliš nepovedly a neumístil se ani do čtvrtého místa, které by mu zaručilo účast na světových pohárech. Naopak Jiří Prskavec předvedl vyrovnané špičkové výkony, při nichž už ze tří prvních závodů bral plný počet bodů, a s přehledem si řekl o místo vedle už jistých reprezentantů Ondřeje Tunky a Vítka Přindiše.

„Výsledky na Trnávce i v Praze na mojí domácí trati jsou pro mě potvrzením správné tréninkové cesty a optimální formy v letošní sezóně. Většina mých jízd byla nejrychlejší. Sám cítím, že jezdím lépe než dříve. Do bojů na Mistrovství Evropy v Tróji, kam jsem se chtěl opravdu strašně moc probojovat, jsem připraven a poperu se o nejvyšší příčky,“ komentoval svůj úspěch Jiří Prskavec, a dodal: „Doufám, že se sem přijde podívat hodně fanoušků, vyjde 
počasí, vyhecuje se to do výšin a bude to krásný závod.“

Mistrovství Evropy se koná 1. – 3. června v areálu vodních sportů v Praze-Tróji. Vzhledem k převaze Evropanů ve většině disciplín vodního slalomu půjde o vrcholný letošní podnik. Na podzim čeká na Jiřího Prskavce klání na Mistrovství světa 2018 v brazilském Riu, kde tento závodník vybojoval na olympiádě 2016 bronzovou medaili. A v letošních světových pohárech bude Českou republiku reprezentovat Luboš Hilgert, jenž už také léta jezdí s naším logem na přilbě. UNIQA tak zažila o víkendu dvojitou radost z toho, na jak úspěšné závodníky ve svém sportovním marketingu vsadila.

prskavec_1  prskavec