Na českém trhu ubývá vyučených odborníků a řemeslníků. A čím jich je méně, tím obtížnější je nějakého kvalitního sehnat. Co když se dětem podaří vysklít míčem francouzské okno uprostřed chladného podzimu? Nebo když praskne potrubí u vany a vody je plný nejen váš byt, ale už i sousedův?

„Potrubí nám prasklo v neděli večer a umíte si představit ten stres. Najednou bez znalosti sháníte instalatéra, který by přijel nejlépe ihned… Nakonec jsme takového sehnali, ale o týden později potrubí začalo protékat znovu. To mě vyléčilo z důvěřivosti a hledala jsem cestu, jak takovým situacím v domácnosti předejít,“ říká Jana Horáčková z Plzně.

Na trhu v současnosti existují služby, které tyto situace preventivně řeší. Jednou z nich je komplexní pojištění nemovitosti či domácnosti, s nímž jsou spojeny i asistenční služby pro podobné nouzové případy. Takovou nabízí na českém trhu například UNIQA. „Když se něco stane, lidé řeší ze všeho nejdřív rychlou a kvalitní pomoc, aby odstranili závadu nebo domácí katastrofu. Proto má UNIQA v rámci pojištění asistenční službu, která funguje non-stop. Zavoláte, a člověk na druhém konci linky vám poradí, sežene opraváře, případně rovnou zajistí náhradní spotřebič, a dokonce do stanoveného limitu službu často i uhradí. Ať už to je instalatér, sklenář, elektrikář, zámečník nebo zkušený ajťák pro obnovu ztracených dat v domácím počítači,“ říká Eva Svobodová, tisková mluvčí z UNIQA pojišťovny.

Sjednat pojištění NEMOVITOSTI
a DOMÁCNOSTI