Sezóna vodních slalomářů byla letos velice atypická, asi jako téměř všech sportovců. Samozřejmě nikdo v přípravě nepolevil, protože bylo potřeba trénovat na olympijskou nominaci, jenže nebylo kde poměřovat síly a sledovat konkurenci. Ze všech připravených akcí se letos odjede celkově jen asi desetina.

I proto bylo skvělé, že pražský organizační tým byl schopen změnit operativně formát plánovaného Světového poháru na Mistrovství Evropy 2020, takže se v Troji potkala elita po opravdu dlouhé době. Na startu se sešlo 131 lodí z 19 zemí. Předloňské ME 2018, které se konalo také v Praze, hostilo závodníky z 27 zemí. V aktuální situaci to lze nicméně považovat za úspěch, i když všichni v Troji postrádali hlavně borce ze slalomářsky silných zemí Slovenska, Německa a Velké Británie.

Ze závodníků naší „UNIQA stáje“ si došel pro evropské zlato letos bezchybný kajakář Jiří Prskavec, jehož je UNIQA generálním partnerem od roku 2016. Ten už letenku do Tokia má vyjetou, ale i pražský závod ukázal, že jde o kajakáře světové extratřídy. „Takový úspěch se nikdy neomrzí. Jsem rád, že zrovna v letošní sezoně, která nám nedávala moc šancí na úspěch, se mi to i tak na jediném možném velkém závodě povedlo, navíc doma. Moc si toho vážím. Sice tu není takový dav jako normálně, ale možná o to víc se fanoušci snažili a tlačili nás do cíle. Mně osobně to hodně pomohlo,“ pochvaloval si závodění nový mistr Evropy.

Druhý velký úspěch přinesla „našim barvám“ Amálka Hilgertová, která dosáhla v závodě kajakářek na evropský bronz. „Když jsem na trati šťouchla, řekla jsem si, že musím jet dál a musím to za každou cenu dojet, i když v té chvíli mi bylo jasné, že mě to bude sakra mrzet – je to nakonec kvůli tomu o jednu příčku níž, ale opravdu jsem na sebe hrdá, že jsem to zvládla,“ svěřovala se s pocity při závodu Amálka Hilgertová.

K tomu přidala nečekaný, ale o to sladší titul evropské šampionky mladičká Gabriela Satková na kanoi. „Považuji to určitě za svůj největší dosavadní úspěch, jelikož jsem v seniorské kategorii nikdy žádnou medaili nevyhrála. Navíc jsem nikdy nebyla ve finále, takže to je určitě úspěch a mezi ostatními tituly v juniorské kategorii je to opravdu paráda,“ řekla šťastná vítězka Gabriela Satková startující rovněž s naším brandem na přilbě.

V neděli vylovil z vody bronz další „náš“ mladý závodník do 23 let Václav Chaloupka v kategorii C1. „Je to neskutečné, vůbec jsem nečekal, že bych mohl být na úrovni, abych mohl mít na medaili, je to splněný sen. Jsem si vědom, že nejlepší Slováci nebo Britové tady nebyli, vím, že ta konkurence byla nižší, ale to mi vůbec tu radost nesnižuje,“ radoval se Václav Chaloupka.

Ve všech individuálních kategoriích tak dosáhli na medaile slalomáři připravující se s podporou UNIQA pojišťovny. A k tomu je zapotřebí připočítat třikrát i stupně vítězů v týmovém závodu hlídek.

Historie spojení UNIQA a vodního slalomu
Kromě jiných aktivit sportovního marketingu byla UNIQA od roku 2005 generálním partnerem naší historicky nejúspěšnější kajakářky Štěpánky Hilgertové, a od stejného roku podporovala i jejího syna Luboše Hilgerta. Od roku 2006, kdy UNIQA pojišťovna poprvé podpořila Mistrovství světa ve vodním slalomu, participovala společnost nepřetržitě každoročně na všech největších mezinárodních akcích v tomto sportovním odvětví v ČR.
Od jara 2016 podporuje v roli generálního partnera rovněž našeho aktuálně nejúspěšnějšího kajakáře Jiřího Prskavce. Začátkem roku 2017 přibyly ještě aktivity zaměřené na juniorské reprezentační družstvo, které bez bázně šlape na paty dospělým závodníkům. V roce 2018 jsme do našeho portfolia vodního slalomu přidali i partnerství se silnou reprezentací U23.
A konečně v prosinci 2019 jsme získali do „stáje vodního slalomu UNIQA“ také již veleúspěšnou závodnici Amálii Higertovou.
 

uniqa_pojistovna_jiri_prskavec  uniqa_pojistovna_gabriela_satkovaikonka_uniqa_logo

O společnosti UNIQA
UNIQA pojišťovna vyvíjí své aktivity na českém pojistném trhu již 27 let. Jako univerzální pojišťovna nabízí kompletní paletu pojistných produktů pro občany i korporátní klienty. Podle objemu pojistného figuruje aktuálně mezi šesti nejsilnějšími pojišťovnami v ČR.
UNIQA pojišťovna je součástí skupiny UNIQA Insurance Group, která je aktivní na 18 evropských trzích a obsluhuje více než deset milionů klientů.