Mluvte upřímně.

Jak o duševní nepohodě mluvit s blízkými.

Pokud se necítíte dobře, může být pro vás těžké sdílet tyto pocity se svým okolím. Ačkoliv známa věta „Ticho léčí.“, možná platí v různých situacích, pamatujte, že pokud jde o duši, tak toto neplatí. Právě naopak. Tíží-li vás něco, nenechávejte si to pro sebe. Nejlepší, co můžete pro sebe v takové chvíli udělat, je vypovídat se. A prvním krokem je právě obrátit se na někoho blízkého.

Rovněž je důležité být připraven vyslechnout blízkého, který právě prožívá krizi. Víme, že to může být náročné. Jak mám reagovat? Co když mu poradím špatně? Jsem ten správný člověk, na nějž se může obrátit? Pokud si kladete některou z těchto otázek, pomohou vám online kurzy, které jsme připravili spolu s Ligou za duševní zdraví.

 

Jak mluvit s člověkem s traumatem.

  • Trauma je výsledkem nadměrného množství stresu, s nímž se náš organismus nedokáže vyrovnat. Mluvit s osobou, která trauma prožívá je skutečně náročné. Proto vás v tomto kurzu naučíme, jak s ní správně mluvit.

    CHCI SE PODÍVAT NA KURZ

 

Jak mluvit s člověkem s vyhořením.

  • Máte ve svém okolí někoho, kdo projevuje známky syndromu vyhoření anebo již vědomě vyhořením prochází? Nenechte ho v tom samotného. V tomto kurzu vám poradíme, jak s ním komunikovat.

    CHCI SE PODÍVAT NA KURZ

 

Jak mluvit s člověkem se závislostí.

  • Závislost na alkoholu je v České republice poměrně rozšířenou diagnózou. Potkat člověka, jenž jí trpí anebo ho dokonce mít v rodině, bohužel, není nic výjimečného. V tomto kurzu se dozvíte vše potřebné k tomu, aby se vám lépe komunikovalo s blízkými lidmi, kteří projevují příznaky závislosti na alkoholu.

    CHCI SE PODÍVAT NA KURZ

Kdy je již potřeba vyhledat odbornou pomoc.

Pokud nedokážete se svými blízkými mluvit o tom, co vás trápí, anebo s nimi mluvíte, ale nestačí to, nevzdávejte to a vyhledejte odbornou pomoc.

Kdy je skutečně pravý čas navštívit odborníka? Pokud vaše duševní těžkosti dlouhodobě ovlivňuji váš výkon, vztahy a prožívání, je dobré vyhledat odborníka. Vždy raději dříve než později. V dnešní době je návštěva psychologa již opravdu běžnou věcí, z níž nemusíte mít strach anebo se kvůli ní cítit špatně.

 

 

Pokud nevíte, kde odbornou pomoc vyhledat, prvním krokem pro vás může být služba online psychoterapeuta, kterou nabízíme našim klientům se životním a úrazovým pojištěním. Více o této službě zjistíte ZDE.

Odbornou pomoc pro děti a dospívající poskytují služby Linky bezpečí www.linkabezpeci.cz. Zároveň děti i dospělí mohou využít online poradnu Nepanikař.