Česky > O nás > Pro média > Jiří Prskavec vyhrál Světový pohár 2019 poté, co ovládl pražský závod

Jiří Prskavec vyhrál Světový pohár 2019 poté, co ovládl pražský závod

09.09.2019

O víkendu se vrátil Světový pohár ve vodním slalomu do České republiky. V areálu v pražské Troji se jel finálový závod letošního seriálu. UNIQA podpořila tuto nejvýznamnější vodáckou události roku u nás znovu jako hlavní partner. Hlavní zájem byl upřený na nejsilnější kategorii kajakářů, kde jsme drželi palce hlavně Jiřímu Prskavcovi, jehož pojí s UNIQA generální partnerství.

uniqa_pojistovna_jiri_prskavec

Jiří Prskavec (26) ukazoval svoji sílu už od páteční kvalifikace. Z první jízdy postoupil třetím nejlepším časem, když po zdařilé jízdě vypustil závěr, aby pošetřil síly. V nedělním dopoledním semifinále předvedl perfektní jízdu bez jediného zaváhání. Přitom konkurence byla obrovská. I tak ale ve finiši znovu takticky zvolnil a zajel tak „jen“ třetí nejlepší čas.

O to více se zakousl do své finálové jízdy, jíž se prakticky nedalo nic vytknout. Celou trať 24 branek projel bez chyby a z jeho stylu byla patrná neskutečná forma i dokonalá znalost domácí vody. Zvítězil před svým reprezentačním parťákem Vítem Přindišem o více než dvě a půl sekundy.

Bylo to jeho první vítězství v seriálu Světového poháru 2019, i když na předchozích závodech sezóny skončil nejhůře čtvrtý, jinak vždy bral medailová umístění. Stabilní forma ho vynesla i na celkové zlato za letošní seriál.

„Je to hrozně krásné vyhrát před tak skvělými fanoušky tady doma, kde jsem vyrostl,“ pochvaloval si Prskavec. „Po semifinále jsem věděl, že by to mohlo a mělo vyjít, pokud dokážu jet a ještě zrychlit tak, jak jsem chtěl. Sešlo se vše dobře a povedlo se mi to.“ Seriál SP 2019 skončil, ale sezóna ještě vyvrcholí poslední zářijový víkend ve Španělsku, kam se slalomáři sjedou na Mistrovství světa. A Jiří Prskavec už hledí vstříc další výzvě: „Teď se cítím dobře, je potřeba udržet se v pohodě ty poslední tři týdny do mistrovství světa. Ale vždycky se jezdí líp po tom, co se vám závod povede. Navíc ve španělském Seu jezdím moc rád, takže se těším.“

uniqa_pojistovna_jiri_prskavec_1

O společnosti UNIQA a jejím sportovním marketingu
UNIQA pojišťovna vyvíjí své aktivity na českém pojistném trhu již 26 let. Jako univerzální pojišťovna nabízí kompletní paletu pojistných produktů pro občany i korporátní klienty. Podle objemu pojistného figuruje mezi sedmi nejsilnějších pojišťoven v ČR. UNIQA pojišťovna je součástí skupiny UNIQA Group, která je nyní aktivní
na 18 evropských trzích a obsluhuje bezmála 10 milionů klientů.
UNIQA byla od roku 2005 generálním partnerem naší historicky nejúspěšnější kajakářky Štěpánky Hilgertové a jejího syna Luboše Hilgerta. Od jara 2016 podporuje UNIQA jako generální partner Jiřího Prskavce, našeho aktuálně nejúspěšnějšího závodníka. Od roku 2017 pomáhá UNIQA i slalomářům v juniorskému reprezentačnímu týmu, loni si přibrala také tým U23. Od roku 2006, kdy UNIQA poprvé podpořila Mistrovství světa ve vodním slalomu, participovala společnost nepřetržitě každoročně i na všech největších mezinárodních akcích v tomto sportovním odvětví v ČR.
Vedle vodního slalomu je UNIQA pojišťovna rovněž generálním partnerem českého volejbalu.