Nejvíce škod je hlášeno na majetku – zejména na objektech k bydlení a rekreaci. Větší škody vznikly na podnikatelských budovách. Nejčastěji šlo o poškozené nebo zničené střechy, v některých lokalitách doslova o srolované střešní plechy. Kromě vichru ničily stavby také spadlé stromy nebo stožáry. V mnoha případech vítr odnesly komíny, které svým zřícením poškodily i střešní krytinu nebo střešní okna. Následkem toho došlo k zatečení vody z lijáků a zničení interiérů, vybavení nebo zásob, strojů a zboží. Přibližně 80 škod se týkalo poškození automobilů. Ty se likvidují z havarijního pojištění.

Asi 28 % škod se týká podnikání a živností, zbytek připadá na retailové pojištění. Největšími škodami v retailu je doslova rozpůlená chata nedaleko Prahy, na niž spadl podmáčený, více než stoletý smrk z vedlejšího pozemku. U firem je to několik případů totálního zničení střechy a lijákem zničeného vybavení k podnikání. Udály se v Trutnově, u Teplé v západních Čechách, dále u Prachatic nebo u Berouna. UNIQA registruje ale i řadu škod na Moravě. Sabina skutečně postihla většinu koutů naší země. 

V tuto chvíli je už asi 15 % škod vyřízených a vyplacených. Počet hlášení  se zvýšil znovu v pondělí a v úterý, když lidé hlásili škody zjištěné na rekreačních objektech.


O společnosti UNIQA
UNIQA pojišťovna vyvíjí své aktivity na českém pojistném trhu již šestadvacet let. Jako univerzální pojišťovna nabízí kompletní paletu pojistných produktů pro občany i korporátní klienty. Podle objemu pojistného figuruje stabilně mezi sedmi nejsilnějšími pojišťovnami v ČR. UNIQA pojišťovna je součástí skupiny UNIQA Insurance Group, která je aktivní na 18 evropských trzích a obsluhuje téměř deset milionů klientů.